• Zápis

• Základná škola s materskou školou Dosotojevského 2616/25, 058 01 Poprad

Materská škola Ulica mládeže II. č. 2614/11, 058 01 Poprad,

tel.č. 052/7742007, 0910 890 339

Zápis detí do materskej školy na školský rok

Oznamujeme rodičom, že zápis detí do Materskej školy Ulica mládeže II.

v Poprade sa v zmysle vyhlášky 308/2009 Z.z. o materskej škole

Uskutoční

od                   do

Podmienky a kritéria prijímania detí do MŠ :

1. Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijíma spravidla dieťa od troch do šiestich rokov jeho veku.
          2. Prednostne sa prijíma dieťa, ktoré dovŕšilo piaty rok veku, dieťa s odloženou povinnou školskou dochádzkou a s dodatočne odloženou školskou dochádzkou.
          3. Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľovi ( zástupkyni MŠ ) spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast.
          4. Deti, ktoré už majú v materskej škole prijatého súrodenca a dovŕšili k 01.09. príslušného školského roku tretí rok života.
          5. Deti, ktoré majú trvalé bydlisko v školskom obvode  ZŠ s MŠ Dostojevského Poprad.
          6. Deti, ktoré majú trvalé bydlisko v meste Poprad.
          7. Deti, ktoré nemajú trvalé bydlisko v meste Poprad.
          8. Deti, ktoré sú mladšie ako tri roky, a umožňujú to  personálne, materiálne a kapacitné podmienky MŠ.

Edukačný proces sa v MŠ  realizuje podľa Školského vzdelávacieho programu

„ Učiť deti žiť“.

Mgr. Martina Kovalčíková                                                           Mgr. Vladimír Tobis

zástupkyňa ZŠ s MŠ                                                                         riaditeľ ZŠ s MŠ