• Program ku Dňu rodiny

• Milé mamičky, milí oteckovia, babky, dedkovia, tety, ujovia, pozývame Vás na kultúrny program ku Dňu rodiny, ktorý si pre Vás pripravili Vaše & naše deti. Na Vás všetkých sa veľmi tešíme 30. mája 2018 o 16:30 v telocvični našej školy.

• Vzácna návšteva v našej škole

• V dňoch 21. 5. - 25. 5.2018 sú hosťami našej školy deti a učitelia z družobnej školy Roztoky u Prahy. Veríme, že s nami prežijú nezabudnuteľné chvíle. Naše deti navštívia družobnú školu v máji na budúci rok. Je to v poradí už siedmy výmenný pobyt našich žiakov.

• Prednes nemeckej poézie a prózy

• 16. mája sa v Poprade uskutočnila súťaž v prednese nemeckej poézie a prózy, ktorú usporiadal Karpatskonemecký spolok na Slovensku. Naši recitátori obsadili takmer všetky miesta na stupňoch víťazov. Podrobnosti o výsledkoch nájdete vo Fotoalbume.

• Naše gymnastky získali majstrovský titul. Na stupni víťazov stáli aj ďalšie dva naše tímy

• V dňoch 15. a 16. mája sme usporiadali Školské majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji. Z našich piatich tímov sa tri dostali na stupne víťazov. Slovenskými majsterkami sa stal tím dievčat v kategórii C v zložení Lucia Lišková, Ema Husárová, Natália Gulová, Sarah Groussard a Clara Groussard. Lucia sa na najvyšší stupeň postavila aj v hodnotení jednotlivcov, Ema stála o stupienok nižšie.

Striebro si vybojovalo družstvo chlapcov v kategórii A v zložení Marek Kopčák, Ján Buchlák, Max Bartečko, Leonard Svitanek a Dávid Bobovský.

Na celoslovenský bronzový stupeň vystúpili  dievčatá z kategórie B v zložení Daniela Husáková, Kristína Beľujská, Veronika Pavličková, Karolína Kromková a Saskia Dunajová.

Máme aj 4. miesto, o ktoré sa zaslúžil tím dievčat v kategórii  A (Silvia Bírová, Veronika Pitoňáková, Karolína Žembová, Nikola Kolačkovská a Nela Pacanovská). Chlapci v kategórii B skončili na 6. mieste (Štefan Ďurica, Martin Bolcár, Jural Valluš, Jakub Slebodník a Filip Kendra).

Všetkým športovcom za reprezentáciu školy ďakujeme a medailovým tímom a jednotlivcom blahoželáme.

VÝSLEDKY

FOTO

FB STRÁNKA MESTA POPRAD

REPORTÁŽ TV POPRAD

• Krajské kolo v gymnastickom štvorboji

• 26. apríla sa na našej škole konalo krajské kolo súťaže v gymnastickom štvorboji. Dievčenskú súťaž ovládli naše gymnastky, všetky postúpili na celoslovenské Školské majstrovstvá. Žiaci z kategórií A a B postúpili automaticky, pretože v súťaži nemali súperov. Chlapci z kategórie C sa napokon postavili na strieborný stupeň, keď tesne podľahli družstvu zo Sabinova. Podrobnosti o výsledkoch nájdetete v sekcii Šport, fotografie zo stupňov víťazov sú v našom Fotoalbume. Video TV Poprad - TU.

• Zber papiera

• V stredu 25. 4. 2018 začíname zbierať starý papier. Touto aktivitou chceme tiež prispieť k ochrane životného prostredia a lesov na našej planéte. Zber potrvá do  7. 5. 2018.

ráno od 7:30 do 7:50

poobede od  13:35 do 15:00

Prosíme papier dobre zviazať.

• Deň Zeme

• V pondelok si pripomenieme v našej škole Deň Zeme. Aktivity našich žiakov budú zamerané na výtvarné stvárnenie tejto udalosti a tiež na úpravu okolia našej školy.

• Naša prváčka si na okresnej súťaži vyspievala tretie miesto

• Na okresnom kole súťaže Slávici z lavice (19. 4.) nás reprezentovala  žiačka 1. D Paulínka Krupková. V jej kategórii (pre žiakov 1. - 4. ročníka) súťažili prevažne starší žiaci, napriek tomu si svojím čistým spevom vybojovala tretie miesto.

• Jazykový kvet – výsledky krajského finále

• 9. apríla sa v Prešove uskutočnilo krajské finále jazykovo-recitačnej súťaže Jazykový kvet. Postúpili doň aj jednotlivci a tímy našich žiakov, ktorí si pripravili texty v troch jazykoch: v angličtine, nemčine a španielčine. V anglickom prednese zvíťazila a do celoslovenského finále postúpila deviatačka Ľubica Melníková. V kategórii dráma v anglickom jazyku si zlatú priečku vybojovala piatačka Andrea Kubáňová, v španielskom prednese nás víťazstvom potešila aj jej spolužiačka Daniela Husáková. V tej istej kategórii si odniesla striebro ďalšia žiačka z 5. A Kristína Slebodníková. Na druhom mieste sa v kategórii anglický prednes umiestnili aj tretiačka Katarína Marhevková a ôsmak Martin Kučera, v nemeckom prednese piatak Andrej Jankura. Tretie miesto obsadili ôsmaci Adam Trebuna (nemecký prednes) a  Jakub Šulej (anglický prednes). Ocenené boli aj kolektívy žiakov. Striebornú priečku získalo predstavenie Snehulienka a siedmi trpaslíci v anglickom jazyku a tretie miesto nemecké predstavenie Ako psíček s mačičkou umývali dlážku. Žiakov na súťaž Jazykový kvet pripravovali pedagógovia Zuzana Hriceňáková, Renáta Starovičová, Lenka Kozempelová, Bibiana Stoklasová a Mária Vicianová.

• Okresný gymnastický štvorboj vyhrali naši žiaci

• V dňoch 10. a 11. apríla sme usporiadali okresné kolo súťaže v gymnastickom štvorboji. Z výsledkov je zrejmé, že v súťaži družstiev aj jednotlivcov dominovali naši žiaci, a to chlapci aj dievčatá. Najtesnejší rozdiel  v celej súťaži bol v kategórii C (najstarších) chlapcov, v ktorej o víťazstve nášho tímu rozhodlo len päť stotín bodu. Podrobnosti o výsledkoch nájdetete v sekcii Šport, fotografie zo stupňov víťazov sú v našom Fotoalbume. Odporúčame aj reportáž TV Poprad - TU.

• Náš tím obsadil vo fyzikálnej súťaži tretie miesto

• V II. ročníku súťaže DELTA pre žiakov základných škôl o pohár riaditeľa školy GPDT, zameranej na riešenie fyzikálnych úloh, sa umiestnil náš tím na treťom mieste. Školu reprezentovali Patrik Ondo, Ema Blážová, Tamara Dávidová a Samuel Hamrák. Ema Blážová sa navyše stala úspešnou riešiteľkou v okresnom kole chemickej olympiády (4. miesto). Menovaných žiakov pripravovali pedagógovia Ľubomíra Bissová a Alena Mičková. Blahoželáme!

• Siedmaci sa učili lyžovať

• Počas dvoch februárových týždňov sa žiaci siedmych tried zúčastnili na lyžiarskom výcviku v Spišskom Bystrom. Fotografie žiakov na lyžiach i na stupňoch víťazov nájdete v našom fotoalbume.