• Oznámenie riaditeľa školy

• V zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2009 Z.z. v platnom znení a Vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z. na základe preventívnych opatrení udeľujem    dňa 13. marca 2020 riaditeľské voľno.

Informácia o začiatku vyučovania bude zverejnená cez edupage a webové sídlo školy.

V Poprade 12. marca 2020

Mgr. Vladimír Tobis, riaditeľ školy

• Usmernenie - koronavírus

• Mesto Poprad ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení a riaditeľ školy z bezpečnostného a preventívneho hľadiska   pred nákazou koronavírusom odporúčajú učiteľom a ďalším pracovníkom, deťom (žiakom)  škôl a školských zariadení, ktorí absolvovali / absolvujú  pobyt v zahraničí (zvlášť v kritických lokalitách), aby po návrate ešte zostali doma 14 dní. Ak chcú títo pracovníci a deti (žiaci) nastúpiť do práce a do školy, žiadame ich, aby doniesli potvrdenie od lekára, že sú zdraví a neohrozujú tak zdravie ostatných. Všetci si musia byť vedomí toho, že situácia je vážna a lekári odporúčajú obmedziť cestovanie, aby sa vírus nešíril. Nech neohrozujú nielen seba a svoju rodinu, ale ani zdravie detí (žiakov) a dospelých. Podľa toho by sa mali správať. Ďakujeme rodičom za porozumenie. Prežite prázdniny šťastne a v plnom zdraví.

Aktualizácia (3. 3. 2020): Koronavírusom je zasiahnuté takmer celé Taliansko, s výnimkou dvoch regiónov. To znamená, že v ostatných regiónoch bola nákaza zistená najmenej u jedného človeka a v niektorých došlo aj k úmrtiu nakazených osôb. Najhoršia situácia je na severe Talianska, v regiónoch Benátsko, Emilia-Romagna, Lombardia a Piedmont. Opatrný treba byť aj pri návrate z návštevy z ďalších okolitých krajín.

(Zdroj a ďalšie informácie: Úrad verejného zdravotníctva SR)

• 2% dane

• Milí rodičia a priatelia školy, aj v tomto roku môžete darovať nášmu rodičovskému združeniu 2% zo zaplatenej dane. Za podporu našich žiakov vám vopred ďakujeme. Potrebné informácie a tlačivá nájdete v ľavom paneli.

• V Prírodovednom päťboji sa naši žiaci nestratili

• Súťaž Prírodovedný päťboj každoročne organizuje Gymnázium na Kukučínovej ulici. Naše dva súťažné tímy zložené z deviatakov sa umiestnili v prvej polovici súťažného poľa. Tím "Princezné a princovia" (Ema Kajzárová, Martina Sekeráková, Tatiana Soľavová, Martin Fuchs, Dávid Knap) si vybojoval 9. miesto, o dve priečky nižšie sa umiestnil tím "Vírus" (Mária Benková, Veronika Lazorová, Lívia Mlynárová, Karina Mlynárová a Martin Lazarák). Na súťaži sa zúčastnilo celkovo 24 súťažných tímov z Popradu a jeho okolia, zo Svitu a z Kežmarku.

• Naše "krabičky lásky" potešili

• Viac informácií o výsledku vianočného projektu nájdete v našom Fotoalbume, TU.

Môžete si prečítať aj článok, ktorý zariadenie sociálnych služieb z Batizoviec zverejnilo na svojej stránke, TU.

• Pozvánka na vianočné trhy

• Srdečne pozývame všetkých žiakov a rodičov na vianočné trhy v našej škole dňa 16. decembra 2019 (pondelok) v čase od 8.30 do 12.00 .

• Naši Anjeli Vianoc 2019

• V tematickej výtvarnej súťaži Anjel Vianoc, ktorú pravidelne v celoslovenskom meradle vyhlasuje Tatranská galéria v Poprade, sme mali aj tentokrát bohaté zastúpenie. Viacero prác našich žiakov získalo popredné umiestnenia.

Ocenení žiaci - kategórie materských škôl a 1. stupňa základných škôl:

Sarah Kate Stoklasová - "Anjel Terezka“ – 2. miesto, Adam Šulej - "Anjel Alex“ – 2. miesto, Juraj Lačný - „Náš anjel strážny“ – 2. miesto,

Mária Slebodníková, Michaela Starinská, Klára Kovalčíková - „Anjeli strážni“ – Cena na kolekciu,

Barbora Šoltýsová -  „Anjel Vianoc“ – Čestné uznanie, Kristína Šalajková - „Anjel Vianoc“ – Čestné uznanie,

Ocenení žiaci - kategória 2. stupňa základných škôl:

Aneta Firmentová, Natália Kopaňáková, Jana Hurajtová -  „Lost Angels“ – Cena za kolekciu,

Michal Dulík, Karin Lukáčová, Simona Bednarčíková, Ema Kulíková -  „Angel's tears“ – Cena za kolektívnu prácu.

Všetkým malým a mladým výtvarníkom a ich pedagógom blahoželáme!

• Zbierame starý papier

• V dňoch od 11. novembra do 22. novembra prebieha na našej škole zber papiera. Papier prosíme nosiť dobre zviazaný v čase  od 7.30 do 7.50 a od 13.35 do 15.00.

• Piataci si pripravili Pumpkin party

• Dňa 25. novembra sa na našej škole konala Pumpkin Party pre jazykové triedy 5. A a 5.B. Žiaci si formou kvízu precvičili znalosť anglického jazyka. Vyrezávali tekvice, vytvorili jesenné ikebany, pripravili si masky. Za svoju kreativitu boli odmenení praktickými darčekmi. Rodičia podujatie podporili formou občerstvenia. Na záver nechýbal ani spoločný pumpkin dance. Počas celej akcie hrala kapela, v ktorej sa predstavili žiaci našej školy.

• Rodičovské združenie

• Pozývame všetkých rodičov na triedne a plenárne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať  dňa 12. septembra 2019 (štvrtok) o 16.30 hod. v jednotlivých triedach.

• Začiatok šk. roka 2019/2020

• Školský rok sa v našej škole začína v pondelok 2. septembra 2019 o 9.00 hod. na betónovej ploche školského dvora. Srdečne pozývame všetkých žiakov aj rodičov.

• Celoštátne finále súťaže Jazykový kvet

• Tohtoročná celoštátna súťaž v cudzojazyčnom umeleckom prednese a dráme Jazykový kvet mala svoje vyvrcholenie na finálovom kole, ktoré sa uskutočnilo 14. júna v Nitre. Naši žiaci Martin Kučera, Radka Friedmannová a Veronika Šimkaninová na ňom získali víťazné umiestnenia, o čom sa môžete presvedčiť v obrazovej prílohe (nižšie). Srdečne im blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.