• Začiatok školského roka 2022/2023

• Milí rodičia a žiaci, slávnostné otvorenie nového školského roka sa uskutoční 5. septembra o 9. hodine na školskom dvore. V prípade nepriaznivého počasia môžu žiaci prísť do svojich tried od 8.30. Pripomíname, že pred nástupom do školy je potrebné predložiť Vyhlásenie o bezpríznakovosti. Uprednostňujeme elektronický formulár, ktorý nájdete vo svojom rodičovskom konte Edupage. Druhou možnosťou je vyhlásenie vytlačiť, vypísať a doniesť ho do školy. Vyhlásenie sa nachádza na stránke ministerstva školstva.

• Úspešné vystúpenia našich žiakov vo finále súťaže Jazykový kvet

• Aj z tohtočného finálového kola celoslovenskej jazykovo-umeleckej súťaže Jazykový kvet si naši žiaci priniesli skvelé umiestnenia. Na všetky kolá tejto súťaže v  kategórii nemecký jazyk ich pripravovali pani učiteľky Mária Vicianová a Zuzana Hriceňáková. Všetkým víťazom a úspešným v nižších kolách ďakujeme za reprezentáciu našej školy a srdečne im blahoželáme

Naši žiaci si odniesli popredné umiestnenia aj z ďalšej prednesovej súťaže v nemeckom jazyku  - Dni Friedricha Lamma. Podrobnosti nájdete v našom Fotoalbume, TU.

• Zbierame papier

• V závere školského roka organizujeme ešte jeden zber papiera. Papier zbierame:

13. 6.  –  24. 6. 2022

RÁNO                      POPOLUDNÍ

7:30 – 7:55            13:35 – 15:00

Papier prosíme dobre zviazať.

Ďakujeme.

• Čitateľský oriešok - hlasovanie

• Zapojili sme sa do ôsmeho ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže, ktorá rozvíja u žiakov nižších ročníkov na základnej škole čítanie s porozumením, logické myslenie aj vnímanie medzipredmetových vzťahov. Hlavným usporiadateľom súťaže je vydavateľstvo RAABE.

Výtvarné práce našich žiakov v kategórii druhákov a štvrtákov, ktoré sa dostali do finále, môže ktokoľvek podporiť prostredníctvom hlasovania na Facebooku, a to do 16. mája 2022 (do 12. hodiny). Odkazy na práce jednotlivých žiakov:

LAURA MICHALKOVÁ, SARAH KATE STOKLASOVÁ, SOFIA CZERWIKOVÁ, NINA BAHNOVÁ, NINA MICHALKOVÁ

• Odhlasovanie zo stravy už aj elektronicky

• Odhlasovanie a prihlasovanie stravy je možné už aj elektronicky prostredníctvom našej stránky.

Postup: O škole → Školská jedáleň → Platby, prihlasovanie a odhlasovanie stravy – Strava.cz.

Priamy odkaz: TU

• Zápis detí do 1. ročníka - školský rok 2022/23

• Milí rodičia budúcich prvákov, vítame vás na stránke našej školy a prinášame vám informácie o zápise vašich detí do 1. ročníka.

Všetky informácie o zápise, o škole a príslušné dokumenty nájdete TU.

Zápis sa uskutoční v dňoch 5. – 7. apríla 2022 od 12:00 do 17:00 hod.

Zápisu do 1. ročníka sa musia zúčastniť všetky deti, ktoré k  31. 8. 2022  naplnia  6 rokov.

Prihlášku do školy je možné vyplniť  elektronicky - nájdete ju na hlavnej stránke školy - v hornej lište.

• Prvé miesto v projekte Tesco

• Naša škola získala prvé miesto v projekte Tesco: Vy rozhodujete, my pomáhame. Výška grantu je 1300 eur. Ďakujeme za každý hlas! Projekt Naša malá záhradka ich získal 13 355.

• Projekt Naša malá záhradka

• Vážení rodičia a žiaci!

Radi by sme vás požiadali o to, aby ste sa zapojili do hlasovania v súťaži „Vy rozhodujete, my pomáhame“ vyhlásenej spoločnosťou TESCO. Zapojiť sa môžete vhodením hlasovacieho žetónu do nášho hlasovacieho valca označeného NAŠA MALÁ ZÁHRADKA. Hlasovací žetón si požiadate pri pokladni v HM TESCO Poprad, Teplická cesta a SM TESCO Poprad – OC Fórum v Poprade. Hlasovanie prebieha od 17. 1. - 15. 2.2022.  Za každý váš hlas vopred ďakujeme. Podrobnosti nájdete nižšie.

Nasa_mala_zahradka.pdf

• Anjel Vianoc 2021 - ocenenia našich školákov i škôlkarov

• Každoročne sa naši žiaci pod vedením pedagógov zapájajú do obľúbenej umeleckej súťaže Anjel Vianoc, ktorú organizuje Tatranská galéria v Poprade. Ich umelecké diela aj v tomto ročníku súťaže zaujali odbornú porotu a získali viaceré ocenenia. Spolu s ďalšími detskými prácami si ich môže verejnosť prezrieť v priestoroch TG a Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote, a to až do konca februára. Viac o podujatí sa dozviete aj z reportáže Televízie Poprad.

1. miesto:

MŠ: Márius Barilla, 6 rokov, „Anjel šidielko“,

ZŠ 2. stupeň: Daniela Husáková, 14 rokov, „Angels“

3. miesto:

MŠ: Júlia Šoltýsová, 5 rokov, „Anjelik nad mestom“,

ZŠ 2. stupeň Monika Sobanská, 13 rokov, „Anjelská noc“ (na fotografii)

Čestné uznanie:

MŠ: Emília Šrámková, 4 roky, „Anjel pri dúhe“

Čestné uznanie - kolektívna práca:

ZŠ 1. stupeň (7 – 8 rokov): Jasmína Pompová, Ema Buczanszká, „Anjeli lásky“

• Zbierame starý papier

• Opäť môžeme pomôcť životnému prostrediu a zároveň aj škole. Papier zbierame:

8.11.  –  19.11.2021

RÁNO                      POPOLUDNÍ

7:30 – 7:55            13:35 – 15:00

Papier prosíme dobre zviazať.

Ďakujeme.

• Oznam pre rodičov - domáce testovanie na Covid-19

• Lekári pre deti a dorast (pediatri) prostredníctvom odboru školstva MsÚ Poprad žiadajú rodičov, aby v prípade, že pri domácom antigénovom testovaní na Covid-19 zistia pozitivitu svojho dieťaťa, túto skutočnosť nahlásili pediatrovi dieťaťa. Rovnako tak aj to, že ich dieťa je v karanténe (po kontakte s pozitívnou osobou).

• Karanténne opatrenie

od pondelka v škole evidujeme 5 tried 2. stupňa v karanténe
            a taktiež pozitívneho pedagogického pracovníka školy.
            Vzhľadom na túto skutočnosť nám RUVZ nariadil karanténne
            opatrenie.

To znamená, že od zajtra,

streda 13.10. do pondelka 18.10. vrátane,
            budú žiaci 2. stupňa doma v karanténe
            a vyučovanie bude prebiehať dištančne.

V utorok 19.10.2021 sa začne prezenčné vyučovanie.

Zápisnica o epidemiologickom vyšetrovaní:

Zapisnica_o_epidemologickom-vysetrovani-ZS_s_MS_Dostojevskeho_ul._Poprad.pdf