• Naši gymnasti a gymnastky postúpili na krajské kolo

• Počas dvoch dní usporiadala naša škola okresné kolo Školských majstrovstiev Slovenska v gymnastickom štvorboji. Zúčastnili sa na družstvá z popradských škôl (okrem ZŠ Dostojevského to boli ZŠ Francisciho, Vagonárska, Tajovského  a Jarná) i ZŠ zo Ždiaru. Okrem zdarného priebehu súťaže nás potešilo, že vo všetkých kategóriách sa stali víťazmi naši žiaci a žiačky a postúpili tak na krajské kolo, ktoré sa na našej škole uskutoční 20. apríla. Informácie o súťaži nájdete v sekcii Šport.

• Testovanie 9

• V stredu 5. apríla 2017 sa bude konať celoslovenské  testovanie deviatakov - Testovanie 9.

Podrobnosti nájdete na stránke NÚCEM.

• Oznam

• Dňa 4. apríla 2017 (utorok) budú žiaci 1. - 4. ročníka končiť vyučovanie o 11. hodine z dôvodu zápisu detí do 1. ročníka. Toto obmedzenie sa netýka ŠKD.

• Projekt STROM

• Pomaly a nenápadne sa blíži apríl. Starší, ale aj tí mladší žiaci zvyknú pohotovo doplniť: mesiac lesov. Všetci dobre vieme, že les tvoria stromy. Apríl je teda logicky aj mesiacom stromov. Naše mesto by sme pokojne mohli nazvať aj zeleným vďaka množstvu stromov v jeho centre, ale aj na sídliskách a v okolí škôl. Tieto boli vybudované pred niekoľkými desaťročiami. Už vtedy bolo dobrým zvykom a tradíciou zapojiť žiakov do „zazeleňovania“ areálov škôl. Stromy, ktoré vtedy deti zasadili však dospeli a narástli do výšky niekoľkých poschodí; niektoré „ochoreli“ a svojimi konármi ohrozovali chodcov a deti, ktoré sa pod nimi hrali; na jar priťažovali alergikom; koreňovým systémom narúšali kanalizáciu.

V roku 2015 dostala naša škola povolenie od Odboru životného prostredia mesta Poprad na výrub stromov, ktoré spôsobovali najviac problémov. Zároveň sme sa však zaviazali, že odstránené stromy nahradíme novými. A keďže sme od roku 2004 Škola podporujúca zdravý životný štýl; máme zriadenú na Slovensku ojedinelú učebňu environmentálnej výchovy a vedieme žiakov od 1. do 9. ročníka k ochrane prírody, vypracovali sme nový ekoprojekt s názvom Naše stromy. Podstatou tohto projektu je, že každá trieda si zakúpi a zasadí jeden strom (hrab obyčajný pyramidálny) a vezme si ho pod patronát. Najmenším žiakom – prvákom a druhákom – pomôžu žiaci ôsmeho a deviateho ročníka; ostatní žiaci budú pracovať samostatne. Tento projekt sa týka aj pedagogických zamestnancov, ktorí tiež finančne prispejú na kúpu stromu a s deťmi sa budú o strom starať.

Pevne veríme, milí rodičia, že aj Vy podporíte tento náš projekt a pomôžete nám vytvoriť krajšie a zdravšie  prostredie pre svoje deti a všetkých nás.

• Získali sme certifikát Jolly Phonics

• Naša škola získala medzinárodný certifikát Jolly Phonics, stala sa tak členom tohto svetového vzdelávacieho programu. Metodikou Jolly Phonics vyučujeme na našej škole čítanie a písanie v anglickom jazyku od prvého ročníka. Vyučovanie touto formou si vyžaduje najmä od učiteľa veľkú kreativitu, aby vzdelávanie bolo pútavejšie. Dôležité je však aj vyučovacie prostredie. Lekciám sú prispôsobené knihy i počítačové programy so zvukovými nahrávkami. Jolly Phonics je od novembra 2014 akreditovaným vzdelávacím programom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

• Na krajskom finále jazykovej súťaže budú aj s naši žiaci

• 1. marca sa v Prešove uskutočnilo krajské semifinále súťaže v cudzojazyčnom prednese a divadle Jazykový kvet. Do užšieho výberu pre krajské finále postúpili aj naši žiaci: kolektív 7.A triedy (divadlo v anglickom jazyku), Jakub Šulej (7.A, prednes v anglickom jazyku) a Karin Lukáčová (6.B, prednes v nemeckom jazyku). Srdečne blahoželáme!

• Mesto Poprad ocenilo našu kolegyňu

• Pri príležitosti Dňa učiteľov mesto Poprad oceňuje najaktívnejších a  najúspešnejších pedagogických zamestnancov. Tohtoročné ocenenie v ankete Naj pedagóg si prevzala aj dlhoročná učiteľka našej školy a naša kolegyňa Ing. Veronika Špaková. K tomuto oceneniu jej srdečne blahoželáme!

• 2% dane

• Ak chcete venovať  2% dane rodičovskému združeniu našej školy, je to veľmi jednoduché. V ľavom paneli v časti 2% dane nájdete aktuálne informácie aj všetky tlačivá, ktoré k tomu potrebujete.