Základná škola s materskou školou, Dostojevského ulica 2616/25, 058 01 Poprad

 

Navigácia

 • Vianočné priania

  Žiaci 5. A triedy nám všetkým posielajú vianočné priania v nemeckom jazyku.

 • Detský čin roka 2018: Jednou z ocenených je aj naša žiačka

  Naša ôsmačka Emka Jalčová získala jedno z hlavných ocenení tohtoročnej ankety Detský čin roka.

  Cenu s názvom Ľudia ľuďom, o ktorej rozhodlo aj verejné internetové hlasovanie, získala Emka za láskyplnú pomoc nepočujúcim rodičom. Poskytuje ju aj napriek svojmu vážnemu ochoreniu. Emke blahoželáme, prajeme veľa síl a veríme, že jej príklad bude inšpiráciou aj pre ďalšie deti z jej okolia i z celého Slovenska. Viac: stránka projektu, FB profil ankety s fotografiami, reportáž RTVS.

 • Náš vianočný stromček

  Aj naša škola si na popradskom námestí vyzdobila svoj vianočný stromček. Postarali sa o to žiaci z 2. D.

 • Úspešný Anjel Vianoc 2018 - aktualizované

  Práce našich žiakov rôznych vekových kategórií získali v aktuálnom ročníku celoslovenskej výtvarnej súťaže Anjel Vianoc viaceré popredné ocenenia. Za kolekciu fotografií a film získali naši deviataci 1. miesto. V okresnom kole výtvarnej súťaže Ochranárik, ktorej organizátorom je Ministerstvo vnútra SR, sa darilo aj našej štvrtáčke Kristíne Lukačkovej, ktorá získala tretie miesto. Všetkým oceneným žiakom a ich pedagógom blahoželáme. Viac sa dozviete v našej fotogalérii.

 • Triedne schôdze rodičovského združenia

  V utorok 4. decembra 2018  sa uskutočnia triedne schôdze rodičovského združenia - konzultačnou formou. Čas upresní každej triede triedny učiteľ.

 • Víťazstvo v okresnom stolnom tenise - aktualizované

  Kvarteto stolných tenisiek z 8. D triedy postúpilo na krajské kolo v súťaži dievčat. Dievčatá sa stali aj víťazkami finále žiackej ligy mesta Poprad. Blahoželáme!

 • Pumpkin party (Halloween)

  Na našom Youtube kanáli pribudlo krátke video. Zachytáva výrobu masiek a kostýmov, inšpirovaných sviatkom Halloween. VIDEO

 • Detský čin roka - podporme našu Emku

  Deti sa aj cez reálne príbehy iných detí učia, ako pomôcť ľudom, ktorí to potrebujú. Jeden z nich, plný obetavosti, prežíva aj naša ôsmačka Emka.

   

  Príbeh našej žiačky Emky, ktorá bojuje s vážnou chorobou a sama pritom zvláda pomáhať svojim zdravotne postihnutým rodičom, sa dostal aj do tohtoročnej ankety Detský čin roka. Svojím hlasom môžeme Emku podporiť, hoc aj každý deň. Viac na stránke ankety - TU.

 • Testovanie žiakov 5. ročníka

  Všetko o testovaní sa dozviete  po kliknutí na horné menu " TESTOVANIE ŽIAKOV ZŠ"  na našej stránke.

 • Slávnostné dekorovanie prvákov

  Pozývame rodičov, starých rodičov a súrodencov na slávnostné dekorovanie prvákov, ktoré sa uskutoční 19. októbra 2018 o 15.30 vo veľkej telocvični našej školy.

 • Riaditeľské voľno

  Riaditelia základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad udeľujú žiakom na deň 29. október 2018 riaditeľské voľno. Základné školy v tento deň nebudú v prevádzke.

 • Európsky deň jazykov

  Krátke video zachytávajúce aktivity našich žiakov v priestoroch školy i mimo nej  (26. september 2018). 

  FOTO 1 (exkurzia ôsmakov v lyceálnej knižnici v Kežmarku), FOTO 2 (exkurzia žiakov v Košiciach).

 • Kolektív deviatakov získal ocenenie vo výtvarnom projekte

  Žiaci minuloročnej 9. B sa ešte v závere svojho štúdia na našej škole zapojili do výtvarného vzdelávacieho projektu Umenie zblízka, ktorý pravidelne vyhlasuje Galéria hl. mesta Bratislavy. Medzi ocenenými dielami bola aj ich kolekcia fotografií s názvom Mágia svetla. Spolu s ďalšími vybranými prácami žiakov a študentov si ich môžu pozrieť návštevníci v priestoroch galérie v Pálffyho paláci v Bratislave. V rámci Slovenska sa na projekte zúčastnilo 77 škôl s 1400 dielami, odborná porota ocenila 37 diel. Viac sa dozviete v našom krátkom videu.

 • EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

  V stredu 26. 9 2018 sa uskutočnia v našej škole pestré a zaujímavé akcie pre všetky ročníky, aby sme našim žiakom zdôraznili význam učenia sa cudzích jazykov. 

 • Víťazstvo vo výtvarnej súťaži

  Siedmačka Anna Kelleová získala 1. miesto vo výtvarnej súťaži s medzinárodnou účasťou Bienále fantázie 2018. Víťaznú prácu si môžu pozrieť všetci návštevníci Turčianskej galérie v Martine, ktorá je vyhlasovateľom súťaže.

 • Odhlasovanie žiakov zo stravy

  Odhlasovanie žiakov zo stravy je možné do 14. hodiny predchádzajúceho dňa. Vysvetlenie sa nachádza v dokumente Mestského úradu Poprad:  Pokyn_5_2018.PDF  

 • Rodičovské združenie

  Srdečne pozývame rodičov na Plenárne zasadnutie rodičovského združenia a triedne schôdze, ktoré sa budú konať dňa 11. sepembra 2018 o 16,30 hod. v  jednotlivých triedach.

 • Začiatok šk. roka 2018/2019

  Nový školský rok začíname slávnostne dňa 3. septembra 2018 o 9.00 hod. na betónovej ploche našej školy. V prípade nepriaznivého počasia pôjdu žiaci priamo do svojich tried. 

 • Prijímanie žiakov do školského klubu

  Vážení rodičia,

  do školského klubu detí v školskom roku 2018/2019 prijímame žiakov od 1. až do 5. ročníka. Záväzné prihlášky  prosíme odovzdať do 11. 9. 2018 vychovávateľkam ŠKD.

 • Zoznam školských potrieb

  Zoznamy pre jednotlivé ročníky nájdete v časti O škole - Zoznam školských potrieb.

strana: